About

O nas – czyli kto tworzy Lukleo Studio

Łukasz Leonczuk

Zamiłowanie do filmowania pojawiło się w momencie gdy uczęszczałem do szkoły średniej. Wtedy też grałem w zespole na perkusji, co znacząco poprawia umiejętność dopasowywania każdej sekundy filmu w rytm muzyki. Moim skromnym zdaniem to podstawa każdego filmu i to właśnie od wyboru muzyki zaczynam proces post produkcji. Zawsze staram się być perfekcjonistą w tym co robię, a moja żona twierdzi, że jestem do tego drobiazgowy – to kolejne cechy, które pozwalają mi tworzyć lepsze filmy już na etapie ich nagrywania.  

Moja przygoda z filmowaniem trwa od 2010 roku, gdzie pierwsze filmy były kręcone hobbystycznie tradycyjną kamerą na kasety mini DV oraz przy pomocy własnoręcznie zmontowanego steadycamu. Z biegiem czasu, po zdobyciu kolejnych doświadczeń podczas produkcji z pasji oraz przy większych czy mniejszych zleceniach zacząłem to robić zawodowo. Obecnie stale podnoszę swoje kwalifikację ponieważ zawsze odnoszę wrażenie, że mogę zrobić coś jeszcze lepiej. Miałem okazję szkolić się z jednym z czołowych filmowców w Polsce Igorem Podgórskim z profesjonalnej obróbki video oraz podstaw fotografii w Canon Store jak również z filmowania dronem, a dodatkowo posiadam uprawnienia do latania dronem wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.   

 W skrócie – tworzenie każdego filmu jest czymś wyjątkowym. To proces twórczy, który sprawia mi ogromną radość i daje sporą satysfakcję.

 

Kamil Hlasny

Pasję do fotografii zaszczepił we mnie kolega podczas zlotów motoryzacji, której jestem wielkim fanem. W tamtym okresie pochłonęła mnie fotografia krajobrazowa i ładowanie baterii podczas krótkich wyjazdów za miasto. W międzyczasie przyszedł na świat mój synek i to dzięki niemu poszerzyłem swoje kadry o fotografię portretową i okolicznościową. 

Nadal zgłębiam tajniki fotografii motoryzacyjnej, eventowej, studyjnej i nieruchomości. Przy każdym zleceniu stawiam sobie poprzeczkę wysoko biorąc sobie za cel oddanie materiału takiego, jaki sam chciałbym otrzymać. 

Ukończyłem kurs fotografiki w Warszawskim ITMedia oraz szkoliłem się razem z Łukaszem u Igora Podgórskiego. Obecnie dzięki wsparciu żony zajmuję się fotografią zawodowo a pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiałem już w 2013 roku. 

Najlepiej czuję się w fotografii motoryzacyjnej, lubię robić zdjęcia auta w ruchu, niemiej jednak nie boję się wyzwań i chętnie wezmę przed obiektyw wszystko to, co będzie potrzebowało dobrej oprawy fotograficznej. Poczynając od zdjęć produktowych, przez portrety i sesje wizerunkowe kończąc na reportażach z dużych eventów.  

Dla mnie fotografia to nie tylko pasja, która przerodziła się w zawód. To styl życia i za to ją lubię.

 

Nasza znajomość zaczęła się w  2011 roku gdy spotkaliśmy się na jednym ze zlotów motoryzacyjnych. Od tamtej pory mieliśmy okazję poznać się na tyle dobrze, żeby stworzyć naprawdę zgrany zespół.

Powszechnie mówi się, że to nie aparat robi zdjęcia, lecz fotograf, i że nie ważne jest na jakim sprzęcie się pracuje, ale naszym zdaniem w pewnych kwestiach nie ma kompromisów, dlatego dysponujemy sprzętem wysokiej jakości. 

Aparat Olympus OMD em1 II z możliwością robienia zdjęć nawet w 80 MP.

Aparat Panasonic Lumix GH5, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K 10 bit 4:2:2 – co daje nam dużo większą rozpiętość tonalną i większe możliwości przy color gradingu.

Obiektywy Lumix i Olympus z serii PRO.

Dron DJI Mini 3 Pro z maksymalną rozdzielczością zdjęć 8064×6048 (48MP), filmowaniem w 4K 10 bit oraz możliwością lotu na jednej baterii nawet powyżej 30 minut.

Gimbal DJI Ronin SC.

Slider Slidekamera.

Jak również wiele potrzebnych akcesoriów takich firm jak Manfrotto, Benro, Peak Design.